Вто12102019

Последна промена09:41:55 AM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Почнува манифестацијата „Охрид крафт“

Почнува манифестацијата „Охрид крафт“

Сподели

По одличните изданија на фестивалот „Вино и сирење 2019“ и „Денови на мед“, започнува манифестацијата „Охрид Крафт“.

Од вечерва, охриѓани и туристите, ќе имаат можност да се запознаат со занаетчиството и занаетчиите, односно со нивните производи и услуги.

Преку оваа манифестација, се води и кампања за поттикнување на младите да започнат да се занимаваат со занаетчиството.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK