Пет08142020

Последна промена04:34:21 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид И болјер пронајден на дното на Охридското езеро

И болјер пронајден на дното на Охридското езеро

Сподели

После кадата за купатило, плочките, шпоретот, нуркачите пронајдоа и болјер во водите на Охридското езеро. 

 

Овој отпад е пронајден во охридското Сан Тропе,  селото Трпејца. 

-„Болјерот....Апартманот е скоро комплетиран, само уште неколку елементи...Локација село Трпејца кај местото викано На Дол, длабочина 5 метри на околу 10 метри од брегот“, пишува  Никола Паскали од нуркачкиот клуб „Акватек“. 

Ниската еколошка свест на граѓаните е загрижувачка. 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK