Нед02232020

Последна промена10:53:01 AM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Скопјанец објавувал недолични слики од малолетници од Охрид

Скопјанец објавувал недолични слики од малолетници од Охрид

Сподели

Скопјанец објавувал скики од малолетници од Охрид со недолична содржина.

-„Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „злоупотреба на лични податоци“, СВР Охрид, до надлежното Јавно обвинителство поднесе кривична пријава против С.П.(33) од Скопје.
Тој, казненото дело го сторил на 09.07.2019 година по претходна расправија со О.Т. од Охрид кога неовластено извршил фотографирање малолетни лица и, ги објавил на социјалната мрежа „Фејсбук“ и постирал недолична содржина“, информираат од СВР Охрид. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK