Нед02232020

Последна промена10:53:01 AM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Сообраќајка кај охридска „Чекоштина“

Сообраќајка кај охридска „Чекоштина“

Сподели

59 годишник е тешко повреден,префрлен е во болница.

Како што информира Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид, „ на 16.08.2019  во 14,15 часот било пријавено дека во Охрид, на локалниот пат кон место то Чекоштина, кај крстосницата која води кон „Сончева порта“ и локален неасфалтиран пат за с.Орман, Л.В.(59) од Охрид, го паркирал возилото ,,Хјундаи Аксент“ со охридски регистарски ознаки и излегол од него. Бидејќи возилото не било обезбедено, почнало да се придвижува наназад, по што Л.В. се обидел да влезе во него, но не успеал, а возилото продолжило да се движи прегазувајќи го. Л.В. се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во болницата „Св.Еразмо“ за укажување на лекарска помош. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Охрид“.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK