Пет02212020

Последна промена09:54:43 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Од Витуше на забава во Охрид, а финишот во полиција

Од Витуше на забава во Охрид, а финишот во полиција

Сподели

Забавата за младото момче од Витуше добро почнала но поради пијанство завршила во полиција.

На 17.08.2019 година во 03.20 часот, пред ноќен клуб на улицата „Железничка“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со карање, викање и непристојно однесување извршено од С.Ф. (22) од гостиварското село Витуше.
- Тој, во алкохолизирана состојба е приведен во полициска станица и по целосно документирање на настанот, ќе му биде поднесена соодветна пријава, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK