Чет06042020

Последна промена06:51:06 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Вечерва почнува Меморијалниот турнир во чест на Стојаноски

Вечерва почнува Меморијалниот турнир во чест на Стојаноски

Сподели

Вечерва, со почеток во 20 часот во СРЦ „Климент Колески“ ќе стартува Меморијалниот турнир во мал фудбал во чест на Градоначалникот на Охрид проф. Јован Стојаноски.


На програмата има четири натпревари

Двојки:

20ч АСП Пак – Кафе бар Арена

21ч Х. Нова Ривиера – Мате Маркет

22ч Мешеишта – Лакочереј

23ч Викса Пром – Санитарија Грини

Меморијаниот турнир  е под покровителство на Општина Охрид и градоначалникот Константин Георгиески, во чест на прерано починатиот градоначалник на Охрид, проф. д-р Јован Стојаноски.

Тој беше голем љубител и поддржувач на спортот и затоа овогодинешниот турнир во мал фудбал ќе го носи неговото име.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK