Нед07122020

Последна промена08:01:50 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид После болјерот и кадата, пронајдено и казанчето од купатилото

После болјерот и кадата, пронајдено и казанчето од купатилото

Сподели

После болјерот и кадата нуркачите од „Акватек“ го комплетираат цел тоалет.

На дното на Охридското езеро пронајдоа и казанче од купатило.

-„На неколку метри од брегот помеѓу плажата Сараишче и Мостот на Желбите на длабочина од 2 метри лоцирано е казанче од тоалетна опрема. Фотографиите ги објавуваме со цел да се подигне еко свеста кај грѓаните“, вели  Никола Паскали  од Нуркачки Центар Акватек.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK