Вто08112020

Последна промена12:01:54 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Охриѓанец фатен со хероин во Орман

Охриѓанец фатен со хероин во Орман

Сподели

Охриѓанец фатен со хероин во Орман.

 

СВР Охрид поднесе кривична пријава против И.В.(46) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. На 22.02.2018 во село Орман, полициски службеници, при преглед на лица и патничко возило, управувано од К.Р. од Охрид, во кое бил и пријавениот како како совозач, кај него бил пронајден и одземен хероин, информираат од МВР. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK