Нед02232020

Последна промена02:37:52 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Внимавајте! Крадци „оперираат“ во Стариот дел на Охрид

Внимавајте! Крадци „оперираат“ во Стариот дел на Охрид

Сподели

Алармантно! Изминативе денови случени десетина кражби во Стариот дел на Охрид. 

 

Во раните утрински часови, непознати крадци упаѓаат во домовите на жителите. И додека мештаните и туристите мирно спијат, арамиите крадат се` што е вредно од домот. 

Сведоци за Охриднет раскажуват, како ноќе околу 2 часот го затекнале крадецот со црна капа и елек во нивниот дом. Преплашени повикале полиција. Истиот крадец,  истата ноќ провалил во повеќе куќи низ Стариот дел на Охрид. 

Препораката е да се внимава! Да се обезбедат вратите и да се затвораат прозорите. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK