Нед02232020

Последна промена10:53:01 AM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Кривична за сторено насилство

Кривична за сторено насилство

Сподели

Полицијата соопшти дека пет лица се опфатени во пријавата но не кажа од каде се насилниците.

СВР Охрид поднесе кривична пријава со против К.Н.(21), Х.Н.(24), А.Г.(23), Х.Т.(23) и Љ.Т.(20) поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“. На 03.08.2019 во село Пештани пријавените со патничко моторно возило го попречиле движењето на друго патничко моторно возило, управувано од Д.М.(19), во кое сопатници биле Х.Е., М.М. и И.Т., сите од Скопје, при што со предмети удирале по возилото и физички го нападнале М.М.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK