Нед01192020

Последна промена10:22:07 AM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Фатен крадецот што ограби маркет во Охрид

Фатен крадецот што ограби маркет во Охрид

Сподели

Фатен крадецот што ограби маркет во Охрид.

-„СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.Ѓ.(34) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторени две кривични дела „тешка кражба“. На 01.08.2019 во маркет на ул.,,Гоце Делчев” во Охрид пријавениот, заедно со уште едно лице, со употреба на сила влегле внатре и одзеле предмети. Исто така, на 12.08.2019 во маркет на ул.,,АСНОМ” во Охрид пријавениот, со уште едно лице, на идентичен начин влегле и одзеле предемети. Со ова пријавениот се стекнал со противправна имотна корист од 284.423 денари“, информираат од МВР. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK