Вто09172019

Последна промена04:32:25 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид ВИДЕО: Снимени три „капиталци“ крап во Охридското езеро

ВИДЕО: Снимени три „капиталци“ крап во Охридското езеро

Сподели

Познатиот нуркач од НК „Акватек“ Охрид, Никола Паскали успеа да сними три „капиталци“ - крапови.

Станува збор за три примероци на охридски крап со приближна тежина од по десеттина килограми.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK