Нед07122020

Последна промена08:01:50 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Припадници на Армијата ќе планинарат на Галичица

Припадници на Армијата ќе планинарат на Галичица

Сподели

Под мотото „Две езера – две стратешки цели – ЕУ и НАТО“ денеска во организација на Министерството за одбрана ќе се одржи планинска тура на Галичица во чест на 8 Септември, Ден на независноста.

Од Министерството за одбрана информираат дека министерката Радмила Шекеринска заедно со припадници на Армијата ќе го искачуваат врвот Лако Сигној на Галичица. Според МО, учество најавиле членови на владата, амбасадори, одбранбени аташеа.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK