Нед07122020

Последна промена08:01:50 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Спортски инцидент на фудбалскиот нетпревар во Волино

Спортски инцидент на фудбалскиот нетпревар во Волино

Сподели

Спортски инцидент на фудбалскиот натпревар од Трета лига во село Волино.

Поради нарушување на јавниот ред и мир на спортските трибини дојде до блокади пред СВР Охрид. 

Имено, полицијата уапсила едно лице од публиката, по што настанало поголемо нарушување во кое учествувале и играчите на ФК Сатеска. 

Полицијата повикала појачување во приведувањето,  а незадоволните граѓани својот револт го изразија со проетст пред полициската станица во Охрид. 

 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK