Нед02232020

Последна промена02:37:52 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Блокада на патот Охрид Кичево, протестираат жителите на Другово

Блокада на патот Охрид Кичево, протестираат жителите на Другово

Сподели

Жителите на кичевското село Другово денеска ќе излезат на протест во 10:30 часот со блокада на регионалниот пат за Охрид.

 

Или канализација или Охрид преку Прилеп“, стои во нивната парола.

Тие ќе протестираат поради ветената канализација, која уште не ја добиле. 

-„Негрижата на локалните власти и покрај обезбедените финансиски средства го оставија Другово со недовршена канализација која тече по улиците и дворовите на луѓето“, се жалат жиелите. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK