Нед01192020

Последна промена10:22:07 AM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Еколошка свест под секое ниво, полигонот повторно затрупан со отпад

Еколошка свест под секое ниво, полигонот повторно затрупан со отпад

Сподели

Еколошка свест под секое ниво, полигонот за мали спортови во Охрид повторно затрупан со отпад.

Откако пред неколку денови волонтерите на „Чист Охрид“ собраа купови вреќи отпад по смао неколку денови полигонот е полн со ѓубре. 

Состојбата укажува на исклучително ниска еколошка свест, особено кај помладата популација која на полигонот има дружби во ноќните часови.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK