Сре08122020

Последна промена11:40:09 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Претепана брачна двојка по сообраќајка кај Пештани

Претепана брачна двојка по сообраќајка кај Пештани

Сподели

По сообраќајката случена во август, сопружниците од нападот добиле тешки телесни повреди.

Двајцата напаѓачи добиле кривична пријава. СВР Охрид поднесе кривична пријава против Д.М.(20) и В.М.(28), двајцата од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.
- На 18.08.2019 во Пештани, по претходна вербална расправија во врска со сообраќајна незгода, пријавените физички ги нападнале А.Д. и неговата сопруга, при што им нанеле тешки телесни повреди, информира Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK