Нед01192020

Последна промена10:22:07 AM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Шверцувал амфетамини. го фатиле на граница

Шверцувал амфетамини. го фатиле на граница

Сподели

Минатата недела уапсен е маж кој пренесувал амфетамини.

 

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Д.З.(49) од селото Кукуречани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

- На 03.09.2019 на Граничен премин ,,Свети Наум”, при преглед на патничко моторно возило управувано од пријавениот, биле пронајдени и одземени амфетамини, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK