Вто06022020

Последна промена02:20:27 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Ќе има долго „ѓупско лето“ за охриѓани

Ќе има долго „ѓупско лето“ за охриѓани

Сподели

Прдолжува топло и сончево време, а со тоа долго и мирно „ѓупско лето“ за охриѓани.

 

Септември е месецот резервиран за одмор, спорт и рекреација на брегот на Охридското езеро во кој уживаат охриѓани. Временските прилики дозволуваат, топло време ќе има до крај на септември.

Времето денеска ќе биде претежно сончево, со мала локална облачност , информираат од управата за хидрометеоролошки работи.

Во текот на ноќта ќе биде претежно ведро и ќе дува слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 6 до 16, а максималната од 26 до 33 Целзиусови степени.

До среда ќе се задржи претежно сончево и топло време. Дневните температури ќе бидат високи за овој период од годината. Од четврток времето ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени локални врнежи од дожд, а температурата ќе биде во опаѓање.

Но радува тоа што повторно во сабота следува раведрување и топло време со температура до 25 степени. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK