Пет06052020

Последна промена04:47:06 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Се степале охриѓанец и скопјанец

Се степале охриѓанец и скопјанец

Сподели


63 и 59 годишните „тепачи“, заработија кривична пријава.

На 16.09.2019 околу 15.30 часот во СВР Охрид пријавено е дека на улица „Јане Сандански“ во Охрид бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу А.Џ.(63) од Охрид и Б.С.(59) од Скопје.
По целосно документирање на настанот, СВР Охрид против нив ќе поднесе соодветна пријава.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK