Вто06022020

Последна промена02:20:27 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид ФОТО: Започна уривањето на дивоградбите во Охрид

ФОТО: Започна уривањето на дивоградбите во Охрид

Сподели

Рано утринава започна уривањето на дивоградбите во Охрид.

Прва се руши куќата - дивоградба на улицата „Марко Нестороски“. Со засилено полициско присуство градежни работници започнаа да го уриваат покривот. 

Заасега нема инциденти. Дали процесот на уривање ќе продолжи вдолж крајбрежието, како што неодамна најави градоначалникот Константин Георгиески, останува да видиме. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK