Вто06022020

Последна промена04:52:05 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Фатени се крадците од охридските маркети

Фатени се крадците од охридските маркети

Сподели

Скопско-неготинскиот тандем крадци заработија кривична пријава.

Поради постоење основи на сомнение за сторени пет казнени дела „тешка кражба“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Ш.Е (52) од Скопје и В.Ц.(28) од Неготино. Кривичната пријава против Ш.Е. е дополнета и за сторено казнено дело „фалсификување исправа“, бидејќи изготвил лажна лична карта со цел да го прикрие својот идентиет.
Како што информира Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид, „ пријавените, кражбите ги извршиле во периодот од 30 август до 15 септември 2019 година, во повеќе маркети лоцирани на улиците „7 ноември“, „15 корпус“, „Гоце Делчев“, „Абас Емин“, „Даме Груев“ во Охрид, каде, влегувале користејќи подесен алат и физичка сила“.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK