Вто06022020

Последна промена02:20:27 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид ВИДЕО: Судбоносното „ДА“ во длабочините на Охридското езеро!

ВИДЕО: Судбоносното „ДА“ во длабочините на Охридското езеро!

Сподели

Судбоносното „ДА“ под вода.

Млад брачен пар стапна на лудиот камен на дното на Охридското езеро.  Овој незаборавен чин го овековечи професионалниот нуркач од НК „Акватек“ Никола Паскали. 

 Младите нуркаа и ги спознаваа убавините на подводниот свет. Момчето подготвило несекојдненво изненадување, од дрвена кутија на дното на езерото го извади вначлниот прстен и ја запроси двојката. 

Младиот брачен пар е од Скопје, Александар и Матеја Заковски.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK