Пет06052020

Последна промена04:47:06 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Се степале пештанец и охриѓанец, завршиле во полиција

Се степале пештанец и охриѓанец, завршиле во полиција

Сподели

Двајцата ќе добијат кривична пријава.

Вчера во 11.30 часот во СВР Охрид било пријавено дека на улица „Јордан Мијалков“ во Охрид бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Р.П.(34) од охридското село Пештани и А.С.(29) од Охрид.
- Двајцата се приведени и против нив ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски..

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK