Пет06052020

Последна промена04:47:06 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид „Тино`с паб“ го организира првиот „Октоберфест“

„Тино`с паб“ го организира првиот „Октоберфест“

Сподели

Во духот на Минхенскиот број 1 во светот фестивал на пивото, овој празничен продолжен викенд Тино'с ви го претставува првиот мини „Октоберфест“. 

 

Се организира незаборавна забава со традиционално германско мени, добра музика и се разбира многу пиво во деновите 9, 10 и 11 октомври. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK