Пон01252021

Последна промена12:56:21 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Нова сообраќајка на автопатот во изградба

Нова сообраќајка на автопатот во изградба

Сподели

Во вчерашната незгода, повреден е моторциклист.

Вчера во 22.30 часот, на коловоз од автопатот во изградба Охрид-Кичево, во близина на охридското село Подмолје, случена е сообраќајна незгода во која З.М.(20) жител на селото, управувајќи мопед, изгубил контрола и паднал.
- Притоа, тој се здобил со телесни повреди и бил пренесен во Општата болница во Охрид. Увид на местото извршила екипа од СВР Охрид, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

Неодамна, речиси на истата локација се случи сообраќајка помеѓу возило и велосипедист.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK