Пет02282020

Последна промена11:29:38 AM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид 23 годишен скопјанец крадеше низ Охрид

23 годишен скопјанец крадеше низ Охрид

Сподели

Дваесетотригодишен скопјанец ограби дуќани низ охридската чаршија.

На 16.10.2019 во 20.00 часот, полициски службеници од СВР Охрид на улица „Св.Климент Охридски“ во Охрид од слобода го лишија Х.С.(23) од Скопје. Тој, според претходно добиена пријава, со пиштол на дијаболи во рацете влегол во три златари на истата улица. По целосно документирање на настанот и во консултација со Јавен обвинител СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава, информира портпаролот Стефан Димоски. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK