Пет02282020

Последна промена11:29:38 AM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Пронајден хероин кај жители на охридксо Лакочереј

Пронајден хероин кај жители на охридксо Лакочереј

Сподели

Пронајден хероин кај жители на Лакочереј.

 

-СВР Охрид поднесе кривична пријава против И.С.(47) и С.Г.(40), двајцата од с.Долно Лакочереј, охридско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. На 30.05.2018 на ул.„Абас Емин“ во Охрид, полициски службеници извршиле преглед на патничко возило, управувано од првопријавениот, во кое бил и второпријавениот, при што пронашле и одзеле хероин, информираат од МВР. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK