Вто06022020

Последна промена05:26:18 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Натпис „I love Struga“ на три локации низ градот на мостовите

Натпис „I love Struga“ на три локации низ градот на мостовите

Сподели

Од денес започна поставување на натпис I love Struga.

Ќе бидат поставени три вакви идентични натписи на различни локации низ градот на мостовите. Идејата е на општина Струга. 

- Тоа се натписи идеја на општина Струга. Првиот е поставен на стариот пат кон Струга, а другите два ќе бидат  во градот, едниот кај Мостот на поезијата а третиот на новото градско шеталиште, вели градоначалникот Рамиз Мерко во изјава за Охриднет.

Еден од најпопуларните вакви натписи е оној во Амстердам. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK