Пет06052020

Последна промена04:47:06 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Охриѓанец и стружанец се степале на градскиот кеј во Охрид

Охриѓанец и стружанец се степале на градскиот кеј во Охрид

Сподели

Охриѓанец и стружанец се степале на градскиот кеј во Охрид.

На 02.11.2019 година околу 20 часот, на кеј „Македонија“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од С.Т. (40) од Охрид врз Ѓ.М.(58) од Струга. По целосно документирање на настанот, против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK