Пет06052020

Последна промена04:47:06 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид За Митровден богослужба во Струга

За Митровден богослужба во Струга

Сподели

За  Митровден богослужба во Свети Георгиј Струга.

Дебарско кичевската епархија ги известува своите верници дека на ден 8. ноември 2019 година (петок), во црквата „Св. великомаченик  Георгиј“ - Струга, ќе се служи света архиерејска литургија, по повод празникот „Св. вмч. Димитриј Солунски - Митровден“ со почеток во 8:45 часот, на која ќе чиноначалствува Неговото Високопреосвештенство митрополитот Дебарско – кичевски и Администратор Австралиско - сиднејски г. Тимотеј. Дебарско – кичевската епархија ги повикува сите свои верници на заедничко прославување на овој празник.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK