Пет06052020

Последна промена04:47:06 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Градоначалникот подари играчки за детската градинка

Градоначалникот подари играчки за детската градинка

Сподели

По повод одбележувањето на 7 Ноември, патрониот празник на ЈОУДГ „Јасна Ристеска“ и 75 годишнината од ослободувањето на Охрид, градоначалникот Константин Георгиески, на градинката и подари играчки.

Дечињата и вработените се заблагодарија за подароците и вниманието, а градоначалникот им вети дека Локалната самоуправа и натаму ќе работи на подобрување на условите за функционирање на детската градинка и одвивањето на воспитниот процес.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK