Пет06052020

Последна промена04:47:06 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Велосипедист од Пустец повреден во сообраќајка во Охрид

Велосипедист од Пустец повреден во сообраќајка во Охрид

Сподели

Велосипедист од Пустец повреден во сообраќајка во Охрид. 


-На 07.11.2019 во 17.20 часот на крстосница од улиците „Мaкедонски просветители“ и „7 Ноември“ во Охрид се случила сообраќајна незгода во која учествувале патничко возило „фолксваген голф“, со струшки регистарски ознаки, управувано од И.К.(35) од Струга и велосипед, управуван од С.Т.(51), од с.Пустец - Р.Албанија. Во незгодата велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во болницата „Свети Еразмо“ во Охрид за укажување на лекарска помош. На местото на настанот, увид изврши екипа од СВР Охрид, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK