Пет06052020

Последна промена04:47:06 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Стружани се карале и непристојно однесувале на улица

Стружани се карале и непристојно однесувале на улица

Сподели

Стружани се карале и непристојно се однесувале на улица.

 

-На 07.11.2019 во 11.30 часот во полициската станица Струга пријавено е дека на улицата „Славеј Планина“ во Струга бил нарушен јавниот ред и мир, со карање, викање и непристојно однесување,  извршено од М.Ж. кон Б.Ј.(55), двајцата од Струга. Против нарушителот, според одредбите од Законот за прекршоци против јавниот ред и мир, ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK