Пет07032020

Последна промена09:53:49 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Пресреќни охриѓани, си добија близнаци на 53 години

Пресреќни охриѓани, си добија близнаци на 53 години

Сподели

Пресреќни охриѓани си добија близначиња на 53 години.

 

По долгогодишни обиди за потомство, неколку неуспешни обиди, конечно среќата им се насмевнала. Долго време биле во потрага по доктор кој ќе го реши нивниот проблем, сè додека на интернет не прочитале препораки за д-р Слободан Лазаревски од Клиничката болница „Аџибадем Систина“ во Скопје.

Пред околу 1,5 година оствариле комуникација со докторот, а на 29 октомври годинава ги добија близначињата.

– Пребарувајќи низ интернет прочитавме многу позитивни искуства што семејствата ги имале соЛазаревски. Решивме да ја пробаме среќата и со овој доктор. Скромен човек, кој не зборува многу, но работи со дела, ете таков е нашиот Лазаревски. Првпат се запознавме во јуни 2018 година, а сега во рацете ги држиме Стефан и Стефанија, вели 53-годишната Ристана.

 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK