Пон07132020

Последна промена03:47:41 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид ВИДЕО: Спектакуларна баклијада за 30 от роденден на Рибари

ВИДЕО: Спектакуларна баклијада за 30 от роденден на Рибари

Сподели

Навивачкатаа група „Рибари“ синоќа го прослави 30 от роденден со спектакуларна баклијада. 

 

Три децении постоење, цврсти, обединети, хумани, едноставно кажано најдобри. 

Распалени бакли од бродот Александрија, на градскиот кеј, мостот на желбите, Св. Јован Канео и Самоиловата тврдина навивачката група „Рибари“-Охрид ја заокружи големата прослава по повод овој значаен јублеј. 

Градот вчера „грмеше“ навивачите имаа и дефиле вдолж охридската чаршија и кејот проследено со гласни песни, овации и тапани. 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK