Пон12162019

Последна промена11:37:19 AM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Прослава по победата на РК Охрид

Прослава по победата на РК Охрид

Сподели

Ракометарите на Охрид синоќа остварија голема победа совладувајќи го тимот на „Пролет“.

Со резултат  29-27  подарија најубав подарок за големиот јубилеен роденден на неуморните охридски навивачи „Рибари“. 

И првиот човек на градот дел од големата прослава за победата. 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK