Чет07292021

Последна промена06:48:09 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Охридската „Тортијада“ од срце за Јана

Охридската „Тортијада“ од срце за Јана

Сподели

Се одржа 24 та тортијада по ред, годинава од Срце за Јана. 


И оваа година тортијадата беше со хуманитарна цел, од СРЦЕ ЗА ЈАНА АРСОСКА. Се собраа 14 400 денари од продажбата на тортите и 4 000 денари од кутијата за донации, вкупно 18 400 денари кои ќе бидат донирани на нашата Јана.
Тортијадата беше со натпреварувачки карактер на слаткари професионалци и аматери.
Од професионалци 1 место слаткарница Бајадера со тортата бр. 6
2 место слаткарница Савита со торта бр.2
3 место слаткарница Анабела со торта бр. 7

Од аматерките 1 место Даница Филева со торта бр. 5
2 место Валентина Адамова со торта бр. 3
3 место Сузана Стрезоска со торта бр. 2.
Покровител на манифестацијата беше Др. Виолета Мицкоска.

Прилог фотографии

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK