Пон01252021

Последна промена12:56:21 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Собранието бира заменик-министер за здравство

Собранието бира заменик-министер за здравство

Сподели

На денешната седница во Собранието ќе  избира  нов заменик-министер за здравство.

 

Владата го предложи  Арменд Арслани, кој е специјализант по урологија на Медицинскиот факултет.

Тој треба да дојде на оваа функција на местото на Асим Муса, кој минатиот месец поднесе оставка.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK