Пон01252021

Последна промена12:56:21 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид На натпревар во Охрид дебранин го гаѓал судијата

На натпревар во Охрид дебранин го гаѓал судијата

Сподели

На спортски натпревар во Охрид дебранин го гаѓал судијата. 

 

На 10.11.2019 околу 15.00 часот во СВР Охрид било пријавено дека на Спортско -  рекреативниот центар „Билјанини Извори“ во Охрид, за време на одржување на спортски натпревар во рамките на втората фудбалска лига - Запад, М.С.(38) од Дебар го нарушил јавниот ред и мир со фрлање предмет кон судијата на натпреварот. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од МВР. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK