Нед07052020

Последна промена07:53:21 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Користел кокаин на журка, заработил кривична

Користел кокаин на журка, заработил кривична

Сподели

20 годишно момче бил фатен со кокан во џепот.

Како што информира Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид, „поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „недозволено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против В.С.(20) од Охрид“.
-При преглед извршен на 30.07.2019 година во 22.30 часот, за време на одржување на музички настан во Охрид, кај него пронајдена и одземена е опојна дрога кокаин, појасни Димоски..

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK