Нед07052020

Последна промена07:53:21 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Тракторист загина во несреќен случај

Тракторист загина во несреќен случај

Сподели

Трагичниот настан се случил во Ливоишта.

На 19.11.2019 околу 13.15 часот во СВР Охрид, од Итна медицинска помош било пријавено е дека во атар на охридското село Ливоишта во несреќен случај животот го загубил С.К.(49) од истото село.
Според портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски, „полициски службеници излегле на местото и по преземени мерки било констатирано дека околу 13 часот, додека обработувал нива со трактор, изгубил контрола по што тракторот се превртел. Смрт констатирал лекар од Итната медицинска помош, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција“.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK