Чет07292021

Последна промена06:48:09 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Моторциклист настрада во сообраќајка во Охрид

Моторциклист настрада во сообраќајка во Охрид

Сподели

Моторциклистот итно бил префрлен во болницата „Св.Еразмо“.

Вчера попладне во 16.25 часот на ул.„Андреа Јованоски“ во Охрид се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „лада“, со охридски регистарски ознаки, управувано од З.З.(55) од Струга и мопед „баотиан“, со охридски регистарски ознаки, управуван од Б.П.(29) од Охрид.
Како што информира Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид, „во незгодата, мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во болницата „Свети Еразмо“ во Охрид за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Охрид“.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK