Пон01182021

Последна промена06:36:01 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Вчера имало приведување во охридската чаршија

Вчера имало приведување во охридската чаршија

Сподели

Приведени биле двајца кои имале ножеви кај себе.

Како што информираат од канцеларијата за односи со јавноста во охридската полиција, „на 28.11.2019 година околу 13.30 часот, во СВР Охрид приведени се М.Д.(44) од струшкото село Октиси и Е.Ш. (39) од Охрид.“
-При преглед извршен на улицата „Св.Климент Охридски“, кај нив е забележано ладно оружје-нож кое веднаш е одземено. По целосно документирање на настанот, против нив ќе биде поднесена пријава, изјави Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид..

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK