Вто08112020

Последна промена12:01:54 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Сообраќајка кај Лагадин, повреден малолетник

Сообраќајка кај Лагадин, повреден малолетник

Сподели

Малолетникот со уште еден повреден се префрлени во болница.

На 30.11.2019 година во 13,10 часот, на регионалниот пат пат Охрид- „Св.Наум“ кај населбата „Лагадин“, случена е сообраќајна незгода помеѓу патничките автомобили со охридски регистарски ознаки „Спарк“ управуван од Е.Т.(27) од Пештани и „Сеат Ибица“ управуван од А.З.(24) од Охрид.

Како што информира Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид, „притоа, со телесни повреди се здобиле возачот на второто возило како и малолетник, сопатник во првото возило. Двајцата се пренесени во Општата болница во Охрид каде се констатирани телесни повреди. Увид на местото на незгодата извршија полициски екипи“.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK