Нед07122020

Последна промена08:01:50 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Албански рибокрадци фатени од македонските полицајци

Албански рибокрадци фатени од македонските полицајци

Сподели

Тие краделе риба во македонските територијални води.

Синоќа околу 21.00 часот, полициски службеници од СВР Охрид ги лишиле од слобода Б.Е.(31) и Б.Ј.(46), двајцата од Р. Албанија, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „незаконит риболов“.
- Тие биле затекнати во пловен објект во водите на Охридското езеро на територијата на Македонија а потоа предадени во СВР Охрид за понатамошна постапка, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид..

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK