Вто07072020

Последна промена03:26:43 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Започнува со работа Литературниот клуб „Григор Прличев“

Започнува со работа Литературниот клуб „Григор Прличев“

Сподели

Од НУ Библиотека „Григор Прличев“ - Охрид известуваат дека од утре (10-ти јануари 2014 година) со работа ќе започне Литературниот клуб „Григор Прличев“.

Клубот повторно ќе функционира во рамките на Библиотеката.Од библиотеката ги известуваат сите љубители на пишаниот збор дека Литературните средби ќе се одржуваат секој петок во просториите на НУ Библиотека „Григор Прличев“ - Охрид, во временски интервал од 17 до 19 часот.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK