Нед09202020

Последна промена10:43:08 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид ИЗЛОЖБА НА ФОТОГРАФИИ ВО ЧЕСТ НА СВ.КЛИМЕНТ

ИЗЛОЖБА НА ФОТОГРАФИИ ВО ЧЕСТ НА СВ.КЛИМЕНТ

Сподели

Изложбата на фото клубот е традиционална.

Во рамки на чествувањата посветени на Св. Климент- Патрон на Охрид синоќа во изложбениот салон на НУ Центар за култура „Григор Прличев“ се одржа традиционалната изложба на Фото клуб – Охрид.
Во Галријата на установата беше отворена и изложбата на ликовни творби на учениците од ОСУ „Св.Климент Охридски“, а беа доделени и награди од училишниот конкурс.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK