Нед09202020

Последна промена10:43:08 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Охрид му оддаде почит на градоначалникот Стојаноски

Охрид му оддаде почит на градоначалникот Стојаноски

Сподели

Светиклиментовата награда за животно дело, највисокото општинско признание годинава постхумно додеделно на градоначалникот ЈОван Стојаноски.

 

Наградата ја прими сопругата Надица Стојаноска.

-„Чувствата понекогаш се посилни од сите зборови и не постои начин да ги споделиш и опишеш....

Наградата Свети Климент Охридски е само еден мал и скромен начин да му оддадеме достојна почит каква што навистина заслужуваше, како човек, како пријател, како професор, како Градоначалник....

Охрид му благодари и му оддава вечна слава на Проф. д-р Јован Стојаноски“, напиша градоначалникот Константин Георгиески. 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK