Нед09202020

Последна промена10:43:08 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Стари казанчиња извадени од дното на Охридското езеро

Стари казанчиња извадени од дното на Охридското езеро

Сподели

Стари метални казанчиња извадени од дното на Охридското езеро. 

 

Од  изминатата акција извадени две метални казанчиња од Југословенско производство за тоалет и еден огромен црн најлон. Локацијата беше на околу 200 метри од брегот на длабочина од 3,5 метри некаде кај Мостот на Желбите и плажата Срјшче.
Ке ве замолам, немојте да фрлате отпад во езерото, срамота и греота е, апелира 
Никола Паскали од Нуркачки Центар Акватек.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK